pucik79

Hello Everyone,

I would like to share with you what I love and what fills all my time.
I was born in small town in Slovakia named Kežmarok. At the moment I live and work in Poprad town by the mountains in Slovakia.
I have been interested in painting drawing and this kind of creative activity from an early age.
This hobby that has been growing in me became thing without I can ́t imagine myself.
I find inspiration all around me. (natural landscapes, advertising and world events). I like to experiment with different styles of painting, but my favourite one is acrylic, because of its independence and freedom in creation.
Colours merge and combine together and create a beautiful often unexpected connection.It is one of the media that allows me to do such an amazing transformation.
I also think the most important thing about my art is drawing. The line is an integral part within the structure of making art. My work always begins with line and continues, adding the texture of drawing to the painting.
I always charge my paintings with some energy and I try to present a visualisation of my soul, flow of energy and strong emotions. I always tell a story but I still like to leave the door open for a viewer's imagination, so he can enter the world in my paintings and create his own stories.

I hope you find my work interesting and fills your interior with good atmosphere :)
Lubomir Korenko

Narodil som  sa v Kežmarku, momentálne pôsobím, žijem a tvorím v Poprade.
Maľovaniu, kresleniu a tomuto druhu tvorivej činnosti sa venujem už od malička . Tato moja záľuba, ktorá vo mne rástla a postupne sa vyvíjala, sa stala vecou, bez ktorej si sám seba ani neviem predstaviť.
Túto moju záľubu a pasiu v tvorivej činnosti, som dokázal využiť a zužitkovať aj v období môjho štúdia, počas strednej a vysokej školy.
Pod vedením doc. Mgr.art. Tadeusza Blonského som vyštudoval  dizajn na Fakulte umení v Košiciach.
Ďalšiemu môjmu rozvíjaniu v maľbe a farbe mi bolo potešením pod vedením akademického maliara Jozefa Haščáka.
Strednú školu , odbor Konštrukcia a tvorba nábytku, som absolvoval v Sp. Novej Vsi.
Taktiež som navštevoval Základnú umeleckú školu v Poprade pod vedením Iny Dunajovej.
Na týchto školách som získal základy anatómie, maľby a kresby, ktoré teraz zúročujem vo svojej tvorbe.
Po týchto rokoch štúdia a po všetkých mojich skúsenostiach, sa u mňa vyvinul záujem v expresívno-abstraktnej maľbe.
Inšpiráciu získavam všade okolo mňa, v prírode, v správaní ľudí a celkovo v dianí vo svete. Páči sa mi experimentovať s rôznymi štýlmi maľby, ale mojim obľúbeným médiom je akvarel, vďaka svojej nezávislosti a voľnosti v tvorbe. Farby sa na papieri prelínajú a spájajú spolu, vytvárajú nádherné a často nečakané spojenia.
Aktuálne túto uvoľnenosť akvarelu transferujem do diel maľovaných na plátna, alebo iné povrchy pomocou akrylu v kombinácii s rôznymi materiálmi. Je to jedno z médií, ktoré mi tuto transformáciu umožňuje.
Tiež si myslím, že veľmi dôležitou súčasťou môjho procesu tvorby je kresba. Linka je neoddeliteľnou súčasťou v rámci štruktúry tvorby diela. Moja práca vždy začína pri čiare a pokračuje s tým v ďalšom procese, kde táto štruktúra kresby sa zapája do konečného výrazu obrazu.
Vždy sa snažím nabiť svoje obrazy nejakou energiou. Tok energie, emócie a moje predstavy, ktoré sú ukryté niekde v mojom vnútri, sa nejako snažím preniesť vizuálnou formou a predstaviť na mojich obrazoch. Vždy je tu nejaký príbeh, ale tiež chcem nechať otvorené dvere pre diváka a jeho fantáziu, aby mohol vstúpiť do sveta v mojich obrazoch a vytvárať svoje vlastné príbehy.
Dúfam, že Vás moje práce záujmu a budú sa Vám páčiť.
                                     

                                                              Púčik

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.